GIRLS PREP BASKETBALL=

Bismarck St. Mary’s 59, Dickinson 50

Bottineau 57, Rolette 39

Bowman County 49, Harding County, S.D. 33

Center-Stanton 54, Washburn 36

Devils Lake 74, Sheyenne 63

Dunseith 56, North Star 41

Fargo Davies 72, West Fargo 39

Four Winds/Minnewaukan 86, Benson County 56

Grafton 75, Drayton/Valley-Edinburg 35

Harvey-Wells County 61, Dakota Prairie 43

Heart River 48, Hazen 33

Kidder County 55, Strasburg-Zeeland 14

Langdon-Edmore-Munich 71, St. John 23

Lemmon, S.D. 73, Mott-Regent 51

Linton-HMB 80, South Border 26

Mandan 68, Jamestown 58

Medina-Pingree-Buchanan 54, Napoleon/Gackle-Streeter 34

Minot 94, Turtle Mountain 58

Trenton 57, Kenmare 50

Turtle Lake-Mercer-McClusky 37, Garrison 34

Turtle Lake-mercer 37, Garrison 34

Underwood 51, New Salem-Almont 22

Valley City 78, Fargo South 37

Wahpeton 52, Fargo North 49, 2OT

Wilton-Wing 58, Max 18

BOYS PREP BASKETBALL=

Beach 62, Richardton-Taylor-Hebron 56

Beulah 69, Hettinger/Scranton 32

Bowman County 60, Lemmon, S.D. 58

Cavalier 76, Midway-Minto 50

Central Cass 77, Tri-State 46

Dickinson 71, Bismarck St. Mary’s 57

Dickinson Trinity 72, New England 36

Divide County 54, Burke Central/ Bowbells Co-op 37

Drake-Anamoose 86, Rolla 71

Fargo Davies 62, West Fargo 45

Flasher 70, Solen-cannonball 41

Glen Ullin-Hebron 51, Heart River 48

Grafton 53, Drayton/Valley-Edinburg 32

Hatton-Northwood 55, May Port CG 18

Hillsboro/Central Valley 88, Larimore 46

Jamestown 66, Mandan 64

Lewis and Clark-Berthold 50, Stanley 49

Midkota 39, Carrington 33

Minot 90, Turtle Mountain 77

Mott-Regent 53, Killdeer 49

New Rockford-Sheyenne 74, Warwick 47

New Salem-Almont 54, Standing Rock 41

North Border 83, Park River/Fordville Lankin 54

North Shore Plaza 77, Surrey 59

Powers Lake 66, Ray 24

Rugby 74, Westhope-Newburg 23

Shiloh Christian 81, Grant County 45

St. John 66, Mohall-Lansford-Sherwood 51

Strasburg-Zeeland 60, Kidder County 58, OT

Thompson 61, Northern Cass 58

Towner-Granville-Upham 64, Des Lacs-Burlington 63

Trinity Christian 59, Tioga 51

Turtle Lake-Mercer-McClusky 49, Garrison 47

Valley City 74, Fargo South 61

Wahpeton 71, Fargo North 60

Walhalla 83, Park River 54

Washburn 74, Center-Stanton 35

Wilmot, S.D. 55, Wyndmere-Lidgerwood 48

Wilton-Wing 60, Max 47

Barnes County Tournament=

Enderlin 85, Finley-Sharon/Hope-Page 52

Griggs County Central 50, Sargent Central 46

LaMoure-Litchville-Marion 46, Milnor-North Sargent 37

BOYS HOCKEY

Fargo Davies 9, Sheyenne 0

Fargo South/Shanley 3, Grand Forks Central 2

Grand Forks Red River 2, Grafton-Park River 2, OT

Hazen/Beulah 4, Bismarck High 0

Mandan 6, Jamestown 4

Minot 3, Williston 1

Morris Benson Area Storm, Minn. 7, May Port CG 4

GIRLS HOCKEY

Devils Lake 1, Grand Forks Knightriders 0

Fargo North/South 5, Detroit Lakes/Perham, Minn. 2

Mandan 11, Dickinson 2

West Fargo-Sheyenne United 7, Jamestown 0