BOYS PREP BASKETBALL=

Bishop Ryan 43, Velva 35

Bismarck St. Mary’s 99, Dickinson 97

Carrington 54, Griggs Central/Midkota Co-op 48

Center-Stanton 43, Washburn 29

Dickinson Trinity 58, New England 30

Drake-Anamoose 69, Rolla 56

Ellendale 49, Leola/Frederick, S.D. 28

Enderlin 76, White Shield 53

Fargo Davies 87, Fargo North 59

Grafton/St. Thomas 59, Drayton/Valley-Edinburg 41

Grand Forks Red River 80, West Fargo 61

Hankinson 76, Tri-State 53

Hatton-Northwood 54, May-Port CG 43

Hazen 78, North Shore Plaza 60

Heart River 58, Glen Ullin-Hebron 55

Hillsboro/Central Valley 77, Larimore 20

Jamestown 83, Mandan 71

Kindred 61, Lisbon 53

LaMoure-Litchville-Marion 64, Finley-Sharon/Hope-Page 41

Linton-HMB 77, Flasher 58

Minot 86, Turtle Mountain 75

Mohall-Lansford-Sherwood 65, St. John 60, OT

Mott-Regent 63, Killdeer 49

Oakes 85, Napoleon/Gackle-Streeter 47

Powers Lake 66, Ray 41

Rugby 72, Westhope-Newburg 42

Sheyenne 90, Grand Forks Central 44

Shiloh Christian 96, Grant County 31

Standing Rock 55, New Salem-Almont 49

Strasburg-Zeeland 68, Kidder County 64

Surrey 61, Bottineau 52

Thompson 38, Northern Cass 36

Wahpeton 83, Fargo Shanley 78

GIRLS PREP BASKETBALL=

Bishop Ryan 53, Bottineau 37

Bismarck Century 77, Bismarck Legacy 70

Bowman County 54, Harding County, S.D. 38

Center-Stanton 43, Washburn 29

Dickinson 60, Bismarck St. Mary’s 44

Divide County 53, Stanley 36

Dunseith 66, North Star 57

Ellendale 46, Leola/Frederick, S.D. 43

Fargo Davies 81, Fargo North 26

Fargo Shanley 70, Wahpeton 36

Four Winds 56, Benson County 51

Four Winds/Minnewaukan 56, Benson County 51

Garrison 47, Central McLean 37

Grafton 59, Drayton/Valley-Edinburg 41

Grand Forks Red River 80, West Fargo 61

Grant County 62, New England 26

Harvey/Wells County 49, Lakota/Adams-Edmore/Dakota Prairie 44

Jamestown 72, Mandan 63

Kenmare 58, Trenton 46

Kidder County 79, Strasburg-Zeeland 40

Langdon-Edmore-Munich 63, St. John 30

Linton-HMB 68, South Border 19

Sheyenne 70, Grand Forks Central 43

Tioga 54, Ray 24

Wilton 85, Max 27

Wyndmere-Lidgerwood 50, Edgeley-Kulm-Montpelier 21

WRESTLING

Lisbon, 39, Valley City 21

Hillsboro/Central Valley 39, Kindred 9

Oakes 54, Hillsboro/Central Valley 12

Oakes 72, Kindred 0

Oakes 30, Kindred 21

Northern Lights 36, Mondak Thunder 0

Northern Lights 39, Rugby 18

Northern Lights 42, Williams County 31

LaMoure 49, Central Cass 30

West Fargo Sheyenne 33, Central Cass 32

LaMoure 36, West Fargo Sheyenne 35

Grand Forks Central 72, Fargo South 12

Grafton 24, May-Port-CG 18

Pembina County North 54, Grafton 19

Pembina County North 78, May-Port-CG 6

BOYS HOCKEY

West Fargo Sheyenne 5, Grafton/Park River 1

Fargo South/Shanley 2, Fargo Davies 0

Grand Forks Central 6, West Fargo 2

Bismarck Century 2, Dickinson 1

Bismarck 9, Hazen/Beulah 1

Jamestown2, Mandan 0

Minot 2, Williston 2 (Minot wins in shootout)

GIRLS HOCKEY

West Fargo United 5, Jamestown 1

Bismarck 3, Minot 1

Fargo North/Soputh 6, Grand Forks 3

Mandan 5, Dickinson 0