BOYS PREP BASKETBALL=

Barnes County North 65, Napoleon/Gackle-Streeter 57

Beach 56, Killdeer 46

Beulah 70, Richardton-Taylor 23

Bismarck Legacy 72, Bismarck St. Mary’s 58

Bowman County 64, Mott-Regent 48

Burke County 68, Trinity Chrisitan 38

Central Cass 71, Hillsboro/Central Valley 17

Divide County 57, Tioga 26

Dunseith 81, Westhope-Newburg 79

Edgeley-Kulm-Montpelier 69, Oakes 61

Ellendale 42, LaMoure-Litchville-Marion 41

Enderlin 58, Northern Cass 56

Fargo Davies 81, Fargo Shanley 63

Fargo South 53, Grand Forks Central 33

Flasher 72, Standing Rock/Selfridge 67

Grafton /St. Thonas 82, Cavalier 30

Grand Forks Red River 63, Fargo North 50

Grant County 56, Solen 53

Griggs Co/Midkota 55, Nelson County 47

Lisbon 66, Sargent County 62, OT

Maple Valley 63, Hankinson 62

May-Port-CG54, Larimore 34

Napoleon/Gackle-Streeter 61, Maple Valley

North Star/Starkweather 42, Rolette/Wolford 36

Oak Grove Lutheran 81, Wyndmere-Lidgerwood 64

Ray 49, Parhsall 45

Sheyenne 83, Moorhead, Minn. 59

Tri-State 64, Richland 31

Trenton 60, Lewis and Clark-North Shore 41

Turtle Mountain 83, Williston 52

TGU 66, Drake/Annamoose 59

Valley City 62, Devils Lake 59

Velva 65, Carrington 49

West Fargo Sheyenne 83, Moorhead, MN 59

GIRLS PREP BASKETBALL=

Bishop Ryan 44, Glenburn 29

Bismarck Legacy 83, Bismarck St. Mary’s 49

Central Cass 71, Hillsboro/Central Valley 17

Central McLean 46, Beulah 41

Des Lacs-Burlington 60, Lewis and Clark-Berthold 38

Devils Lake 67, Valley City 50

Divide County 41, Tioga 19

Drake-Anamoose 54, Towner-Granville-Upham 52

Dunseith 83, Westhope-Newburg 42

Fargo Davies 80, Fargo Shanley 57

Fargo South 57, Grand Forks Central 55

Four Winds-Minnewaukan 71, Harvey/Wells County 53

Grafton 82, Cavalier 30

Grand Forks Red River 87, Fargo North 38

Griggs Central/Midkota Co-op 55, Lakota/Adams-Edmore/Dakota Prairie 47

Kenmare 67, Powers Lake 27

LaMoure-Litchville-Marion 49, Northern Cass 47

Linton 42, Kidder County 33

Mandan 70, Minot 62

May-Port CG 54, Larimore 34

Medina-Pingree-Buchanan 50, South Border 26

Mobridge-Pollock, S.D. 76, Strasburg-Zeeland 26

Mohall-Lansford-Sherwood 52, Our Redeemer’s 45

Moorhead, Minn. 67, Sheyenne 57

Napoleon/Gackle-Streeter 61, Barnes County North 39

Oakes 58, Enderlin 17

Park River/Fordville/Lankin 24, Drayton/Valley- Edinburg 22

Parshall 66, Ray 35

Surrey 47, South Prairie 44

Tioga 41, Divide County 19

Trenton 71, North Shore Plaza 19